Amžiaus reikalavimai vairuotojui, norinčiam išsinuomoti automobilį

pagal | gegužės 6, 2022

Kaip žinia, galioja daugybė įvairių apribojimų, normų ir taisyklių žmonėms, kurie nori išsinuomoti automobilį. Čia pasistengsime apžvelgti vieną iš svarbiausių ir dažniausiai pasitaikančių apribojimų – amžiaus cenzą vairuotojui. Labai svarbu į tai atsižvelgti, nes galite būti labai nemaloniai nustebinti, kuomet atvykę į automobilių nuomos punktą turėsite sumokėti daugiau negu manėte.

Dauguma automobilių nuomos kompanijų reikalauja, kad vairuotojas būtų vyresnis nei 25 metų. Jaunesni vairuotojai (18-24) paprastai turi primokėti papildomą mokėstį, bent jau automobilių nuomos kompanijų nuomone – už didesnę riziką, kurią jos prisiima išnuomodamos automobilį nelabai patyrusiam vairuotojui.

Tad vienas iš pagrindinių patarimų yra kruopščiai perskaityti viskas automobilių nuomos kompanijos pateikto kontrakto ar kainoraščio sąlygas. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad dauguma didelių tarptautinių automobilių nuomos kompanijų neturi vieno universalaus reikalavimo galiojančio visose šalyse. Anaiptol, dauguma jų taiko specialius reikalavimus ar apribojimus, kurie priklauso nuo vietinės šalies įstatymų bazės ir kelių eismo taisyklių.

Dar svarbu žinoti, kad kai kurios automobilių nuomos kompanijos netaiko paprastai renkamos priemokos iš jaunų vairuotojų, jeigu jie automobilį nuomoja verslo reikalais. Automobilių kompanijos mano, kad tokie žmonės yra labiau atsakingi vairuotojai ir rimčiau žiūri į išsinuomotą automobilį. Juk viskas logiška, tikimybė, kad jaunas verslininkas, vykstantis į susitikimą, padarys avariją yra daug mažesnė palyginus su jaunu turistu, smalsiai besižvalgančiu aplink ir ieškančiu ką čia dar būtų galima nufotografuoti savo išmaniuoju telefonu.

Žinoma, kai kurios kompanijos neima jokių papildomų mokesčių iš armijos ar valstybinių įstaigų darbuotojų, kurie automobilius nuomojasi darbo reikalais.

Svarbu žinoti, kad išsinuomoti automobilį už tai sumokant grynais yra nerealu. Kadangi automobilių nuomos kompanijos turi žinoti kas jūs toks ir kad įsitikintų, jog grąžinsite automobilį jos reikalauja kreditinės kortelės. Nenustebkite, jeigu po nerūpestingo pasivažinėjimo išsinuomotu automobiliu, iš jūsų kreditinės kortelės bus nuskaičiuota atitinkama pinigų suma. Automobilių nuomos kompanijos po kiekvieną kartą grąžinto automobilio atlieka jo techninę apžiūrą ir jeigu yra bent kokių techninės būklės pakitimų susijusių su jūsų nerūpestingu vairavimu ar bendrovės nurodymų nevykdymų (kai kurios bendrovės net nurodo, kokios kokybės keliais negalima važiuoti), deja, jums teks už tai susimokėti.

Be įprastų amžiaus reikalavimų kai kurios automobilių nuomos kompanijos dar peržvelgia ir vairuotojo vairavimo istorija. Jeigu vairuotas yra baustas už kelių eismo taisyklių pažeidimus ar netgi yra padaręs avarijų, tada jam automobilio nuoma gali būti atsakyta arba jam paprasčiausiai reiks už tai sumokėti daug brangiau.

Bet kuriuo atveju, kad ir kokios aplinkybės susiklostytų ar kad kiek brangi būtų nuoma, visada būtina laikytis nurodytų sąlygų ir nebadyti gudrauti. Kartais pasitaiko, kad nenorėdamas brangiau mokėti už automobilio nuomą, vairuotojas paprašo vyresnio draugo ta padaryti už jį. Gudru ir paprasta, bet jeigu automobilių nuomos kompanija išsiaiškins, kad iš tikrųjų automobilį vairavote jūs, o ne jūsų draugas, tai jums gali labai brangiai kainuoti. Avarijos ateju, jums suteiktas draudimo polisas gali negalioti, nes jis bus išrašytas jūsų draugo vardu, tada višas patirtas išlaidas ar sukeltus nuostolius jums teks atlyginti iš jūsų kišenės. Turint omenyje, kad paprastai nuomojami automobiliai yra 1 ar 2 metų senumo, išlaidos turėtų būti nemažos…


Tad visada skaitykite automobilių nuomos sutarties sąlygas ir būkite atidūs kelyje. Gerų ir idomių ispūdžių keliaujant išsinuomotu automobiliu!!