Automobilio nuomos privalumai ir trūkumai

pagal | vasario 24, 2021
automobilių nuoma

Automobilių nuoma tampa vis populiaresniu dalyku, kuriuo naudojasi kiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Žinoma, automobilio nuoma turi savo privalumų bei trūkumų, kurios ir aptarsite šiame straipsnyje.

Privalumai

Ilgalaikė automobilių nuoma turi daug privalumų, tad pritraukia vis daugiau klientų. Visų pirmą, nuomotis apsimoka kai vairuojate gan retai ir Jūsų rida per metus neviršija 17500 mylių. Tokiu atveju, nuoma tikrai Jums bus daug pigesnė negu pirkti nuosavą automobilį.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kad nuomojantis automobilį, Jums nereikės papildomai išlaidauti amortizacijai, kadangi viskas jau įskaičiuota į nuomos kainą. Galite pamiršti apie tokius dalykus kaip padangų, paskirstymo diržų keitimas bei kitas mechanines problemas, kylančias automobiliui senstant.

Taip pat išnuomota transporto priemonė yra nauja, moderni, turi geras saugos priemones, tad tai yra tikrai ekonomiškas bei praktiškas variantas tiems, kurie nedaug važinėja.

Kitas aspektas yra jeigu Jus ketinate naudotis atgalinės nuomos ciklu. Toks variantas nors ir neleidžia turėti automobilio tiesiogiai, bet Jus mokate mažesnę mėnesinę įmoką negu įprastai ir tokio tipo įmoka leidžia nuomotis aukštesnės klasės modelį.

Trūkumai

Nors automobilio nuoma turi daug privalumų, reikėtų nepamiršti atsižvelgti į nuomos trūkumus. Jeigu esate toks vairuotojas, kuris neturi noro mokėti už automobilio nuomą kiekvieną mėnesį bei nesiruošia investuoti į ją tam tikrą sumą, tada galima drąsiai teigti , kad automobilio nuomos paslaugos Jums netiks.

Taip pat jeigu per metus Jūs nuvažiuojate labai daug km ir automobilis yra neatsiejama priemonė, kurį Jums yra būtina, tokiu atveju automobilio nuomotis tikrai neapsimokėtų. Išlaidos bus tikrai labai didelės, tad turėti nuosava transporto priemonę būtų geriausia šioje situacijoje.

Ne mažiau svarbus dalykas yra tas, kad nors iš pradžių nuomos kaina yra mažesnė, Jums nereikia papildomai mokėti kitų mokesčių ir automobiliui išleidžiate mažiau, bet laikui bėgant jeigu jus nuolat naudositės tokiomis paslaugomis pigiau būtų nusipirkti nuosavą automobilį. Vėlgi viskas priklauso nuo to, kaip dažnai naudojatės automobiliu.

Kitas aspektas yra rizika. Kai klientas nuomojasi automobilį nesvarbu ar tai ilgalaikė ar trumpalaikė nuoma, visada išlieka apgadinimų riziką.

Jeigu Jūs iš anksto neapžiūrėjote automobilio prieš pradedant važiuoti, nenufotografavote ir neatsiuntėte nuotraukų su jau esančiais pažeidimais arba nešvarumais, labai didelė tikimybė, kad Jums reikės už tai sumokėti, kadangi bendrovė galvos, kad tai Jūs padarėte.

Tai labai svarbus aspektas, kadangi dėl tokių nesusipratimų kyla daug skandalų. Tad nepamirškite, kad visą laiką prieš pradedant naudotis išnuomotu automobiliu yra būtina užfiksuoti bei pateikti informaciją apie jau esančius pažeidimus.

Taip pat kai Jūs nuomojatės automobilį reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu neužsisakote papildomo draudimo nelaimės atvejais, avarijos ar kito incidento metu tai kainuos tikrai labai daug. Yra rekomenduojama pirkti draudimą iš tos pačios įmonės, kurioje nuomojatės automobilį, kadangi tokia pati paslauga per tarpininkus gali atsieiti Jums daug brangiau, o rezultatas bus tas pats.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme automobilio nuomos privalumus bei trūkumus. Matome, kad tiems vairuotojams, kurie dažnai nesinaudoja automobiliu bei nebijo naujovių – automobilio nuoma būtų tikrai puikus variantas, o tiems, kuriems automobilis – kiekvienos dienos būtinybė, geriausia būtų investuoti į nuosavą transporto priemonę.