Kaip dažnai reikia keisti automobilio alyvą c kategorijos automobiliams?

pagal | gruodžio 23, 2021

Atėjus laikui pakeisti alyvą, galite tai padaryti patys ir iš naujo nustatyti alyvos valdymo sistemą, kaip nurodyta naudotojo vadove. Žinodami šį procesą ir apsilankę vietinėje automobilių dalių parduotuvėje norėdami įsigyti eksploatacinių medžiagų, galėsite greitai ir lengvai pakeisti alyvą savo automobilyje. C vairavimo kategorija turintys vairuotojai jau su tuo susipažysta teorijos egzamine.

Alyvos patikra

Norėdami sužinoti, kokio tipo alyva tinka jūsų automobiliui ir kiek reikia įpilti kiekvieną kartą, žr. savininko vadovą. Automobilių gamintojai siūlo keisti alyvos filtrą kiekvieną kartą, kai keičiama alyva. Jei jūsų automobilyje naudojamas kasetinis alyvos filtras, nuimkite dangtelį nuo alyvos filtro korpuso ir tiesiog pakeiskite seną alyvos filtrą nauju.

Iš čia vėl įstatykite išleidimo kaištį, pakeiskite filtrą ir išimtą alyvą pakeiskite nauja. Alyvos keitimas dažnai yra taip paprasta, kaip surinkti eksploatacines medžiagas, išimti išleidimo kamštį ir išleisti seną alyvą į karterį.

Su pirštinėmis išimkite išleidimo kaištį ir leiskite senai alyvai nutekėti į išleidimo indą. Tada išleiskite alyvą greitai patraukdami alyvos kamštį nuo senos alyvos srauto. Tikėkitės, kad šiek tiek aliejaus ištekės, kai jį išimsite, ir išvirkite padėję po juo nusausinimo indą, kaip tai darote.

Filtrai

Montuodami naują filtrą būtinai užpildykite jį alyva ir sutepkite naują tarpiklį. Išėmę filtrą, skudurėliu nuvalykite nuo sandarinimo paviršiaus didžiąją dalį alyvos. Pakeiskite jį nauju, įtrinkite naują filtro tarpiklį šiek tiek alyvos ir priveržkite ranka (filtro veržliaraktis šiam veiksmui gali veikti per daug jėgos). Piltuvu įpilkite į variklį gamintojo rekomenduojamą alyvos kiekį ir uždarykite dangtį prieš uždarydami gaubtą.

Jis bus užpildytas aliejumi, todėl greitai padėkite jį ant nuvarvėjimo padėklo, kad nutekėtų. Kai jis atvės, nuimkite alyvos dangtelį po automobiliu ir leiskite alyvai nutekėti į karterį. Išjunkite automobilį ir palaukite 5 minutes, kol alyva sugrįš į alyvos indą. Visiškai nusausinti seną aliejų užtruks ne ilgiau kaip dešimt minučių.

Padėkite padėklą arba indą po alyvos išleidimo kaiščiu, atlaisvinkite varžtą standartiniu veržliarakčiu ir išimkite kamštį, stengdamiesi, kad karštas aliejus nepatektų ant rankų ar kitų gyvybiškai svarbių organų. Būkite pasirengę visiškai ištraukti išleidimo kaištį, nes iš variklio pradės tekėti alyvos srovė, todėl įsitikinkite, kad skysčio bakelis yra paruoštas.

Raskite alyvos išleidimo kaištį ant alyvos bako po automobiliu ir padėkite alyvos indą po išleidimo kaiščiu. Gali prireikti nuimti purvasargius ir (arba) pakelti transporto priemonę, kad būtų galima prieiti prie išleidimo kaiščio.

Padėklai

Kai padėklas yra vietoje, pirmiausia atlaisvinkite dangtelį prieš laikrodžio rodyklę su lizdiniu veržliarakčiu, o tada visiškai atsukite jį ranka. Nešvari alyva pateks į lašėjimo padėklą, kai tik nuimsite dangtį, todėl būkite pasiruošę greitai nuimti ranką. Ištraukite matuoklį iš variklio ir iš jo galo išleiskite alyvą. Įpilkite savininko vadove rekomenduojamą alyvos kiekį, tada patikrinkite lygį automobilyje esančiu matuokliu arba lygio matuokliu, jei jūsų automobilyje nėra įprasto matuoklio (kaip tiksliai tai padaryti, pasiteiraukite vadovo savininko).

Užvedus variklį, kelias sekundes gali prireikti įpilti šiek tiek alyvos. Priklausomai nuo jūsų automobilio žinių ir įgūdžių lygio, pirmasis alyvos keitimas gali užtrukti. Kadangi dirbsite po sunkia transporto priemone, alyvos keitimas patiems gali būti pavojinga užduotis. Per dažnas alyvos keitimas nepadės jūsų automobiliui.

Nors tai gali nepakenkti jūsų automobiliui, tai gali pakenkti jūsų piniginei, jei pakeisite alyvą per dažnai ir nesilaikydami rekomenduojamo grafiko, nurodyto transporto priemonės savininko vadove. Reguliariai nekeičiant alyvos, variklio komponentai netinkamai sutepa ir greičiau susidėvės. Tačiau laikui bėgant alyva suyra ir tampa mažiau efektyvi varikliui sutepti.

Savanininko vadovas

Savininko vadove sužinosite, kaip dažnai reikia keisti automobilio variklio alyvą. Tam tikros vairavimo sąlygos gali turėti įtakos alyvos keitimo dažnumui.

Kai kuriuose automobiliuose pirmiausia reikia užvesti variklį, kad patikrintumėte alyvos lygį, o kiti automobiliai gali likti išjungti. Taip pat turėtumėte patikrinti alyvos slėgio matuoklį ant automobilio prietaisų skydelio, kad įsitikintumėte, jog jis išjungtas. Kai kuriose transporto priemonėse yra alyvos filtrai, kurie gali veikti iki ilgų alyvos keitimo intervalų, tačiau turėtumėte pasiskaityti savininko vadovą, kad įsitikintumėte, jog jūsų transporto priemonė gali tai atlikti.

Priežiūros poreikiai įvairiose transporto priemonėse skiriasi, ypač atsižvelgiant į naujausius automobilių technologijų pasiekimus, dėl kurių kai kuriose naujose transporto priemonėse alyvos keitimo intervalai padidėjo iki 7 500 ar 10 000 mylių arba kartą per šešis ar dvylika mėnesių. Mūsų patikimumo tyrimai parodė, kad tarp alyvos keitimo gali tekti papildyti net naujausias transporto priemones. Nors tai vis dar yra rekomenduojamas diapazonas naudojant įprastą alyvą arba senesnes transporto priemones, šiuolaikinėms transporto priemonėms jis dažnai nereikalingas, nesvarbu, ką jums pasakys vietinis pardavėjas.

Jei jūsų automobilio gamintojas rekomenduoja sintetinę alyvą arba nuspręsite ją pakeisti, tarp alyvos keitimo galite nuvažiuoti iki 10 000 mylių ar daugiau. Jei jūsų automobilis varomas sintetine variklio alyva, tai skaičius gali išaugti iki 15 000 dėl padidėjusio efektyvumo. Jei jums įdomu, kiek mylių reikia pakeisti alyvą, tai gali būti susiję su tuo, ar jūsų automobilis senas, ar naujas.

Kitos svrbios taisyklės

Taisyklė yra tokia, kad automobilių alyva turi būti keičiama kas 3000 mylių, tačiau tobulėjant alyvos technologijoms ir varikliams dauguma šiuolaikinių automobilių gali nuvažiuoti 7500–10 000 mylių, kol reikia pakeisti alyvą. Tačiau automobilių ekspertai dabar teigia, kad standartinis alyvos keitimo intervalas kas tris mėnesius arba kas 3000 mylių (4828 kilometrai) yra sena naujiena ir dauguma automobilių gali nuvažiuoti dar toliau prieš keisdami alyvą. Pavyzdžiui, jei jūsų automobilis yra gana naujas, o jūs paprastai važiuojate 20 ar daugiau minučių ir pasiekiate gana pastovų greitį (o ne nuolat stabdote visą kelionę), tuomet jūs esate idealus žmogus, norintis pratęsti intervalą tarp alyvos keitimų. Įvairovė.

Pabaigai

Nauji automobiliai dažniausiai nepasikliauja tokiais etalonais, kaip senų automobilių rida, o dažniausiai būna aprūpintos atitinkamomis sistemomis, primenančiomis, kada reikia keisti tepalus ar atlikti kitą techninę priežiūrą. Pavyzdžiui, jūsų automobilio amžius, automobilyje naudojamos alyvos tipas ir vairavimo sąlygos turi įtakos alyvos keitimo dažnumui. Plačiau: Kelias.net.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *