Vadovų paieška: kodėl įdarbinimo procesas kartais trunka taip ilgai?

pagal | balandžio 26, 2022

Ieškant tinkamo vadovo, gali praeiti tikrai nemažas laiko tarpas, kada jis bus įdarbintas. Kadangi kiekviena įmonė bando atrasti patį geriausią darbuotoją, tad vykdant visą procesą reikia pereiti ne vieną etapą. Tad, kodėl įdarbinant žmogų į vadovo poziciją gali praeiti nemažai laiko, papasakosime šiame straipsnyje.

Pirminė paieška

Ilgas laiko tarpas gali užtrukti jau pirmame žingsnyje, kuomet laukiama potencialių vadovų gyvenimo aprašymų. Norint, kad visas procesas vyktų kaip įmanoma sklandžiau darbo skelbimą reikėtų patalpinti kaip įmanoma platesnėje platformoje, o dar geriau, jei ji būtų ne viena. Taip didesnė žmonių grupė galės peržvelgti skelbimą ir kandidatuoti į vadovo poziciją.

Reikalavimai

Vadovų paieška susideda ir iš reikalavimų išgryninimo. Jeigu darbo skelbime jų sąrašas bus labai ilgas, tai tikėtina, kad vienas žmogus visų reikiamų reikalavimų negalės turėti, tad paieška gali nusitęsti labai ilgai ir neretai tai gali tapti neįmanomu darbu. Tad norint rasti tikrai gerą vadovą, verta orientuotis į tuos reikalavimus, kurie reikalingi būtent tai pozicijai. Jų neturėtų būti labai ilgas sąrašas.

Gyvenimo aprašymo įvertinimas

Jeigu buvo net ir gauta labai daug gyvenimo aprašymų, bet peržiūrint juos buvo atrinkta vos keli, vadinasi, pernelyg griežtai vertinate būsimus kandidatus. Galbūt reikėtų šiek tiek sumažinti kriterijus, nes juk tai yra tik pirmasis įspūdis, galbūt su kai kuriais verta susitikti gyvai, kad iš tiesų galėtumėte vertinti ar jis yra tinkamas užimti vadovo poziciją.

Skiriamas laikas

Kartais visas procesas gali užtrukti ne dėl anksčiau išvardintų priežasčių, bet dėl pačio laiko stokos. Galbūt įmonėje trūksta darbuotojų, kurie ieško potencialių darbuotojų užimti laisvas darbo vietas ir taip visas procesas užtrunka dar ilgiau. Tad norint rasti tikrai tinkamą žmogų į vadovo poziciją, reikia skirti tam pakankamai laiko ir dėmesio, nes tai yra atsakingas darbas, kuris gali nulemti tam tikrą įmonės ateitį. Jeigu susiduriama su tokiomis problemomis, visada galima ieškoti išeičių ir kreiptis į specialistus, kurie užsiima būtent šiuo darbu ir gali padėti su darbuotojų paieška. Kur kas labiau apsimoka investuoti į paiešką, nei kad samdyti vadovą, dėl kurio nėra iki galo įsitikinta, nes neretai dvejonės tampa tokia situacija, kad pasamdytą darbuotoją reikia atleisti, nes jis nėra tinkamas užimti pareigoms ir vėl visą paieškos procesą reikia kartoti iš naujo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *