
Balkono turėklai atlieka dvi pagrindines funkcijas, iš kurių pirmoji yra apsauginė, o antroji – dekoratyvinė. Balkono turėklai skirti užtikrinti jame esančių žmonių saugumą, taip pat gali padaryti patrauklesnį pastato fasadą.
Įdomu tai, kad lodžijos dizainas gali derėti arba, priešingai, kontrastuoti su fasadu – viskas priklauso nuo bendro architektūrinio sprendimo ir jūsų poreikių. Balkono turėklai parenkami būtent pagal šiuos du kriterijus – stiprumą ir patikimumą, estetiką.
Montavimo būdas, forma, spalva
Turėklų gamybai naudojamos įvairios medžiagos ir skirtingi dizaino sprendimai (montavimo būdas, forma, spalva). Visų pirma, jie gali būti montuojami tik kaip parapetas arba visiškai uždengti visą balkoną.
Kalbant apie medžiagas, tokios tvoros turi būti patvarios ir atsparios išorės poveikiui, įskaitant kritulius ir staigius temperatūros pokyčius. Būtent todėl populiariausios balkonų medžiagos yra: nerūdijantis plienas arba kaltas metalas; patvarus plastikas arba stiklas, atsparus temperatūros pokyčiams; nerūdijantis stiprus akmuo.
Akivaizdu, kad turėklams parenkamos kokybiškos medžiagos. Kalbant apie dizainą, medžiagas galima derinti kaip norite, kad būtų sukurtas išraiškingesnis efektas.
Balkonų turėklų medžiagos – privalumai ir trūkumai
Balkonų turėklai gali būti pagaminti iš nerūdijančio plieno – tai praktiška ir patraukli medžiaga, iš kurios gaunami ir rafinuoti, ir paprasti sprendimai. Tarp galimų nerūdijančio plieno tvorų variantų yra aiškios arba lenktos linijos, tuščiavidurės, vientisos arba pripūstos su apvalia sekcija.
Pagrindinis tokių turėklų privalumas – jie bus tvirti ir neįtikėtinai patvarūs. Jų montavimui naudojamas argono lankinis suvirinimas. Jų analogas gali būti aliuminis, kurio svoris mažesnis.
Nerūdijančio plieno balkonų turėklai Beje, nerūdijančio plieno balkonų turėklai gali būti puikiai derinami su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip moduliniai blokeliai, stiklas ar metalo lakštai.
Rezultatas – stilingas ir modernus sprendimas, pasižymintis erdvumo efektu, kurį galima derinti su bet kokio tipo fasado dizainu. Tarp nerūdijančio plieno privalumų yra absoliutus nepretenzingumas atliekant techninę priežiūrą, atsparumas drėgmei ir kitiems oro reiškiniams.
Turėklų dažymas
Be to, šiuos turėklus galima palikti „kaip yra“, nedažyti arba papildomai nudažyti, kas padidins konstrukcijos patrauklumą. Masyvūs ir patvarūs turėklai gaminami iš plytų, akmens ar betono. Tačiau tokio tipo balkonų turėklai nėra labai paprasti, tačiau jie garantuoja aukštą visos konstrukcijos stabilumą. Tačiau renkantis tokias medžiagas turėklams reikia paskaičiuoti didžiausią svorį, kurį gali atlaikyti lubos.
Be to, akmeninė tvora reikalauja daug vietos – tačiau rezultatas bus įspūdingas ir didelio masto. Tokioms esminėms fasado dekoracijoms sukurti gali būti naudojamas natūralus (granitas ar marmuras), taip pat dirbtinis akmuo. Dirbtiniam akmeniui gauti naudojami mišiniai, pagaminti iš smėlio, granito drožlių, aukštos kokybės cemento.
Balkonų turėklai savo rankomis
Norėdami nustatyti, kaip savo rankomis pasidaryti turėklą, galite naudoti įvairius projektavimo patarimus – jie gali būti pagaminti pagal standartinius arba individualius eskizus, įvairių dydžių ir formų. Taip pat svarbu, kad visi sumontuoti elementai atitiktų saugos standartus ir būtų tinkami fasado dizainui stilingai.
Turėklai balkonams gali būti ketaus arba metalo (plieno). Metaliniai turėklai bus jautrūs korozijai, todėl jie turi būti padengti specialiu junginiu, kuris kovos su rūdimis.
Metaliniai turėklai dažnai gaminami iš kaltinių – jie gali įgauti pačias fantastines formas ir gana lengvai montuojami. Be to, šie turėklai lengvai priderinami prie balkono matmenų ir montuojami neužimant vietos.
Kūrybiško ir modernaus dizaino balkonų turėklų gamyba
Kalbant apie ketaus tvoras, jos laikomos patvaresnėmis, nors ir turi daugiau svorio. Iš plastiko ar stiklo taip pat puikūs turėklai. Svarbu: Stikliniai balkonų turėklai turi būti pagaminti iš patvaraus, grūdinto stiklo.
Rezultatas – kūrybiškas ir modernus dizainas, kuris atrodo neįtikėtinai įspūdingai. Tokio tipo tvoros gali būti visiškai stiklinės arba naudojant metalinius elementus – tuomet per vieną dedami stiklo blokeliai ir nerūdijančio plieno turėklai.
Pasirodo, išoriškai trapus, bet gana patikimas dizainas. Plastikiniai turėklai populiarūs ir dėl mažos kainos bei mažo svorio. Tačiau juos reikia tvirtinti ir prie sustiprinto metalinio karkaso.
Šaltinis: tureklai.net