Įtempiamų lubų pasirinkimas

pagal | birželio 3, 2023
įtempiamos lubos

Kokie yra įtempiamų lubų pranašumai ir trūkumai, palyginti su įprastomis, tinkuotomis ar sisteminėmis lubomis? Vis daugiau žmonių renkasi įtempiamas lubas norėdami atnaujinti senas lubas arba įrengti naujas lubas tiek renovuojamuose, tiek naujos statybos namuose.

Žinoma, yra priežastis, kodėl žmonės vis dažniau renkasi įtempiamas lubas.

Įtempiamos lubos virtuvei

Pirmenybė turėtų būti teikiama blizgioms PVC luboms. Jie beveik nepritraukia riebalų ir suodžių, kurie susidaro verdant.

Jei gresia įlanka, geriau rinktis harpūno tvirtinimo sistemą. Esant nutekėjimui, PVC plėvelė atlaikys didelį vandens kiekį, neiššokdama iš profilio. Viename iš kampų harpūnas nuimamas nuo sėdynės ir pro sulenktą drobės kampą nuleidžiamas vanduo. Tada drobė montuojama atgal.

Įtempiamų lubų montavimas

Montavimo profilis yra U formos. Į jį įkišama drobė, prispaudžiama specialiu tarpikliu.

Drobė iškirpta šiek tiek didesnė nei lubų dydis. Po tempimo nupjaunama plėvelės perteklius, o U formos griovelis iš apačios uždaromas dekoratyviniu įdėklu.

Kaip matyti iš paveikslo, šio laikiklio profilis yra nedidelio aukščio. Tai leidžia montuoti lubas kuo arčiau lubų ir sutaupyti patalpos aukštį.

Montavimo proceso subtilybės

Prie plėvelės išilgai krašto privirinama tankaus PVC juostelė kablio (harpūno) pavidalu. Montavimo metu jis įkišamas į profilio griovelį ir ten ištiesinamas.

Toks tvirtinimas leidžia, jei reikia, išardyti visą drobę arba jos dalį. To gali prireikti suremontuojant už lubų nutiestas komunikacijas arba prireikus sumontuoti ką nors papildomo – pavyzdžiui, signalizaciją.

Lubų plokštė su harpūno laikikliu turi būti pagaminta tiksliai pagal kambario dydį. Sudėtingos formos kambariams tai gali būti sudėtinga arba visiškai neįmanoma.

Be to, reikalingi šilumos pistoletai. Audinys tempiamas kaitinant plėvelę. Po aušinimo plėvelė susitraukia, o juosta tolygiai ištempiama.

Įtempiamos lubos vonioje ir tualete

Visos medžiagos, skirtos įtempiamų lubų montavimui, yra visiškai atsparios drėgmei, todėl jas galima be apribojimų naudoti vonios kambariuose.

Vonios kambariai dažniausiai apdailinami keraminėmis plytelėmis. Čia gerai atrodo grynai baltos lubos, taip pat drobė, kuri dera arba, atvirkščiai, savo spalva kontrastuoja su plytelėmis. Ypač efektyvios yra tamsios blizgios lubos. Jis primena veidrodį ir atrodo daug aukščiau, nei yra iš tikrųjų. Įspūdingai atrodo kelių lygių skirtingų spalvų konstrukcijos, kuriose įmontuoti prožektoriai.

Paprastai vonios kambariuose ir vonios kambariuose komunikacijos klojamos ant lubų – vėdinimo kanalai, kartais vamzdžiai. Visa tai lengva paslėpti už įtempiamų lubų.

Įtempiamos lubos miegamajam ir biurui

Šiuose kambariuose lubos neturėtų išsiskirti. Pastelinės spalvos medžiaginė medžiaga puikiai dera su tekstiliniais tapetais. Klasikiniam stiliui tinka baltos matinės lubos. Biure taip pat geriau naudoti matinius medžiaginius paviršius arba satino plėvelės lubas.

Įtempiamos lubos holui ir svetainei

Salė yra didelė svetainė su keliomis zonomis. Kelių lygių lubos leidžia zonuoti gražiai ir praktiškai.

Kompaktiški įmontuojami šviestuvai padės sukurti papildomą apšvietimą ten, kur jo labiausiai reikia. Kelių lygių lubos pabrėš zonų ribas. O norint išvengti tiesių linijų diktato, perėjimus tarp lygių galima padaryti pusapvaliais naudojant specialius profilius.

Pabaigai

Įtempiamų lubų medžiagų asortimentas yra didelis, tačiau joje galite rasti savo variantą.

Nuspręskite dėl paviršiaus tekstūros ir lubų spalvos. Vadovaukitės interjero ypatumais ir kambario paskirtimi. Atsižvelkite į „paslėptas“ aplinkybes: būtinybę užmaskuoti komunikacijas, šviestuvų vietą, skaičių ir tipą, potvynių pavojų dėl sunykusių vamzdžių ar kaimynų aplaidumo. Suderinkite savo vaizduotę ir turimą biudžetą.

Atsižvelgdami į visas šias aplinkybes, galite pasirinkti du ar tris tinkamus variantus. Galutinį sprendimą reikėtų priimti tik pasikonsultavus su įtempiamų lubų specialistu.

Šaltinis: lubumenas.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *