Kas yra vandens nugeležinimo filtrai ir kaip jie veikia?

pagal | gegužės 26, 2022

Šiame straipsnyje paaiškinama, kurie filtrai ir filtravimo sistemos gali pašalinti šviną iš vandens. Vienas iš paprasčiausių būdų pašalinti šviną iš vandens yra naudoti tinkamą vandens nugelezinimo filtrą, nustačius užteršimo šaltinį ir švino kaupimosi viename galone greitį.

Plačiau apie vandends nugeležinimo filtrus

Pometriniai vandens filtrai netinka atvirkštinio osmoso procesams ir turi skirtingus filtravimo procesus, galinčius pašalinti iki 99,9% švino iš vandens. Dušo filtrai taip pat gali pašalinti padidėjusį švino lygį karštame vandenyje iš jūsų vandens šildytuvo.

Nors anglies filtrai dažniausiai įeina į buitinius sprendimus, anglies filtrai gali būti naudojami ir nedideliuose filtravimo įrenginiuose, montuojamuose ant atskirų maišytuvų. Dviejų tipų anglies filtrai naudoja panašų procesą, kai vanduo iš čiaupo praeina per teigiamai įkrautą, labai sugeriantį anglies filtrą, kuris naudoja adsorbciją (skysčių molekulės prilimpa prie paviršių). Vandentiekio vandenyje esantys teršalai yra įstrigę mažose teigiamai įkrautose porose.

Sudėtyje yra leidžia atvirkštinio osmoso komponentui sumažinti bendrą geriamajame vandentiekio vandenyje ištirpusių kietųjų dalelių kiekį, o anglies filtras pašalina chlorą ir chloraminus, taip pat suteikia geriamam vandeniui iš čiaupo gaivaus skonio.

Kietosios dalelės 

Visos kietosios dalelės vandenyje yra užblokuotos dėl šios filtro medžiagos. Vanduo patenka į filtrą esant slėgiui ir praeina per filtro medžiagą. Vanduo patenka į baką iš viršaus ir prasiskverbia per terpę, sulaikydamas visas suspenduotas kietąsias medžiagas. Vanduo yra veikiamas slėgio, kai jis praeina per membraną, išfiltruodamas net mažiausias daleles ir bakterijas.

Tada vanduo filtruojamas per daugybę filtrų, įskaitant smėlį ir biofiltrus, kad būtų pašalinti dumbliai, bakterijos ir mažesni teršalai. Pašalinimas atliekamas perleidžiant geriamąjį vandenį per sietelį panašų objektą, vadinamą vandens filtravimo terpe. Visuose filtravimo ir vandens valymo procesuose vanduo praleidžiamas per vieno tipo filtrą – sudėtinį arba anglies filtrą, kuris pašalina kenksmingus patogenus arba neleidžia jiems patekti į vandentiekio vandenį.

Naudodami šių tipų filtrų derinį kartu su vienu ar keliais kitais valymo būdais iš vandens galite pašalinti beveik bet ką. Be tradicinių vandens filtrų, yra ir kitų vandens valymo būdų, kurie gali labai efektyviai pašalinti iš vandens nepageidaujamus teršalus. Vandens filtrai gali būti labai veiksmingi pašalinant iš vandens daugybę teršalų, tačiau tai, ką vandens filtrai iš tikrųjų pašalina, priklauso nuo naudojamo filtro tipo. Pakeitus kai kuriuos teršalus žaliaviniame vandenyje, filtras paprastai gali juos sulaikyti ir fiziškai išlaikyti, pašalindamas iš vandens tiekimo.

Ištirpusi chemija

Norint pašalinti vandenyje ištirpusias chemines medžiagas ir jonus, dažniausiai reikės aktyvaus arba cheminio filtro. Visos filtrų sistemos veikia vienodai: vanduo praeina per išimamą kasetę, užpildytą filtravimo medžiaga, pavyzdžiui, aktyvuota anglimi. Buitinės vandens filtravimo sistemos, kuriose naudojami tikri filtrai, pvz., atvirkštinio osmoso plonasluoksnis kompozitas, tai daro naudojant mikroskopines poras, kurios blokuoja net mažų bakterijų prasiskverbimą į vandenį.

Atvirkštinio osmoso sistemos yra labai veiksmingos šalinant teršalus, tačiau dažniausiai nenaudojamos namų vandeniui filtruoti ir gali būti neveiksmingos kai kurių rūšių priemaišoms pašalinti. Viso namo vandens filtravimo sistemos paprastai yra didelės ir sudėtingos ir gali filtruoti daugybę įvairių teršalų – nuo ​​sunkiųjų metalų iki cheminių teršalų ir patogenų, tokių kaip virusai, bakterijos ir cistos. Įvairių tipų vandens filtrai – nuo ​​paprastų stalviršių iki sudėtingų sistemų, kurioms reikalingi specialūs vandentiekio ir elektros darbai.

Fizinis vanduo

Dauguma gryno fizinio vandens filtrų yra daugelio tipų vandens valymo sistemų dalis, nes didelės dalelės gali lengvai sugadinti subtilesnę vandens valymo įrangą, pvz., atvirkštinio osmoso membranas. Vandens filtrai paprastai yra maži, nešiojami ir lengvi (1–2 svarai / 0,5–1,0 kg arba mažiau) ir paprastai vandeniui filtruoti naudojamas robotas siurblys, nors kai kurie vandeniui siurbti naudoja sifono lašelinę drėkinimo sistemą, o kiti yra pastatyti. – vandens filtre. butelis. Įprasti filtrai namuose ir parduotuvėse yra kanistrai, galiniai arba maišytuvo filtrai, įmontuoti maišytuvo filtrai, stalviršio filtrai, filtrai po kriaukle ir vandens valymo įrenginiai. Kriauklės vandens filtrai paprastai naudoja atvirkštinio osmoso technologiją, kuri pašalina arseną, šviną, fluorą, chlorą ir kitus neorganinius teršalus, arba mikrobų filtrus, kad sunaikintų bakterijas ir virusus, taip pat šviną, chlorą, vaistus ir kt.

Tradiciniai filtrai

Tradiciniuose ąsočio filtruose naudojama kokoso pagrindu pagaminta aktyvuota anglis ir jonų mainų dervos, kurios žymiai sumažina švino kiekį vandenyje. Jonų mainų filtrai ypač naudingi „minkštinant“ vandenį (pašalinant kalkių nuosėdas). Nors jonų mainų sistemos yra veiksmingos vandens minkštikliai, jos nebūtinai susidoroja su kitais teršalais, kuriuos galbūt norėsite pašalinti. Aktyvintos anglies filtrai idealiai tinka anglies turintiems teršalų, taip pat medžiagų, tokių kaip chloras ir chloraminai, kurie naudojami vandens valymo įrenginiuose kovojant su mikrobiniu užterštumu.

Aktyvintos anglies filtrai idealiai tinka vandens valymo chemikalams, įskaitant chlorą ir bromą, pesticidus ir pramoninius tirpiklius, pašalinti. Aktyvuota anglis iš geriamojo vandens išfiltruoja įvairius teršalus, įskaitant metalus, tokius kaip varis ir švinas, valymo tirpiklius, pesticidus, chloruotus šalutinius produktus ir kt. Dviejų tipų anglies filtrai pašalina chlorą, radoną ir lakiąsias organines chemines medžiagas (LOJ), tokias kaip pesticidai ir herbicidai.

Pabaigai

Paskutiniame filtre naudojama granuliuota anglis; vanduo praeina per šį filtrą po rezervuaro. Vanduo pirmiausia filtruojamas per filtrus, kad būtų sulaikomos didesnės dalelės, medžiagos ir šiukšlės. Pačiau skaitykite Pribus.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *