Odiniai baldai. Praktiška ir gražu

pagal | vasario 2, 2021
odiniai baldai

Pastaruoju metu odiniai baldai tampa vis populiaresniais. Žmonės nebijo įsigyti ne tik naujų, bet ir naudotų odinių baldų, kadangi jie suteikia prabangos interjerui, kaina yra prieinamesnė, o dizainas tapo tikrai labai novatorišku. Taip pat oda gražiai atrodo, tai yra praktiškas variantas, kurį lengva prižiūrėti.

Grožis

Odiniai baldai – prašmatnus kambario dekoras, kuris savo elegantiškumu puošia visą erdvę. Tai labai subtili furnitūra, kuri suteikia išskirtinį įvaizdį. Galima rinktis pagal savo pageidavimus bei norus, kadangi dabar juos kuria įvairiausio dizaino, formų bei spalvos, o kaina yra priimtina beveik kiekvienam Lietuvos piliečiui.

Geriausias variantas rinktis baldus iš tokių medžiagų kaip : beržas, klevas ar uosis. Tai turi būti išdžiovintas natūralus medis – kietmedis, o ne medžių drožlės, nes tos yra ne tokios praktiškos bei patvarios, laikui bėgant skilinėja bei lūžinėja.

Baldų pagalvės

Odinių baldų pagalvės – yra vienas iš svarbiausių baldų papuošimų. Pagalvių tipas bei pritvirtinimas taip pat gali būti įvairus. Yra du variantai: 

  1. stacionarios, pritvirtintos prie baldo pagalvės; 
  2. nuimamos. 

Dažniausiai baldai su kietesnėmis pagalvėmis atrodo tvarkingiau, mažiau susiglamžę, bet yra vienas minusas – jos yra ne tokios patogios kaip minkštos.

Baldai su minkštesnėmis pagalvėmis yra jaukesni, bet jų pagalvės linkusios atrodyti ne tokios tvarkingos. Žinoma, kiekvieno žmogaus skonis skiriasi, tad reikia rinktis tą pagalvių komplektą prie baldų, kuris yra artimesnis širdžiai bei labiau traukia akį.

Impregnantas

Norint palaikyti odinių baldų grožį, taip pat reikia nepamiršti apie impregnavimo procedūrą. Įsigijus baldus, reikėtų iš karto juos impregnuoti specialiosiomis priemonėmis, kurios padengs paviršių apsauginiu sluoksniu.

Tokiu būdu purškiklis apsaugo baldus nuo įbrėžimų, vandens ir kitų išorinių poveikių. Geriausia kartoti šią procedūrą kartą per metus ir tokiu atveju odiniai baldai išlaikys savo pirminį grožį dar daug metų.

Odinių baldų priežiūra

Labai svarbu yra palaikyti odinių baldų drėgmės bei sausros kiekį. Jeigu namuose yra per daug sausas oras, baldai gali tiesiog perdžiūti, suskilinėti. Tad reikia nuolat palaikyti drėgmės balansą namuose, nes oda lengvai sugeria ir išgarina ją.

Yra rekomenduojama palaikyti apie 60-70 procentų oro drėgnumą ir tada odiniai baldai tarnaus Jums ilgai bei taps vienu iš praktiškiausių variantų.

Taip pat norint, kad baldai nenubluktų, reikia pasirūpinti, kad ant jų nekristų didelis saulės spindulių kiekis ar intensyvios elektros lemputės šviesa.

Jeigu ant odinio baldo buvo kažkas išpilta, svarbu nedžiovinti fenu ar kitokiu šildymo prietaisu, kadangi tokiu būdu bus išgarinta dalis riebalų, dervų ir aliejų, dėl to odinis baldų paviršius išsausės bei praras estetinį vaizdą.

Pabaigai

Šiame straipsnyje aptarėme aspektus, kurie parodo, kad odiniai baldai gali būti ne tik grožio priemonė, bet ir pačiu praktiškiausiu variantu Jūsų butui. Vadovaujantis šiais patarimais, galėsite ilgam išlaikyti jų pirminį grožį bei džiaugtis jų kokybe.