Rankų higiena darbe. 5 patarimai kaip užtikrinti geriausias sąlygas savo darbuotojams

pagal | gegužės 20, 2020

Ar žinojote, jog toks paprastas dalykas kaip rankų plovimas gali apsaugoti jus ir aplinkinius nuo galimų katastrofiškų sveikatai? Turint omenyje šiuo metu siautėjančią pandemiją, gerų higienos principų darbe reikėtų laikytis kaip niekad griežtai.

Dauguma iš mūsų, jau po truputėlį grįžta dirbti į ofisus, t.y uždaras patalpas kurioje įvairus mikrobai gali labai lengvai plisti. Dėl šios priežasties rankų plovimas tampa dar aktualesniu dalyku norint apsaugoti save ir kitus.

Nors atsakomybė už rankų plovimą krenta patiems darbuotojams individualiai, darbdaviai savo ruožtu, privalo užtikrinti geriausias sąlygas laikytis higienos reikalavimų.

Taigi, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų kaip užtikrinti savo darbuotojams geriausias sąlygas laikytis rankų higienos.

1.Investuokite į savo vonios kambarį

Kaip rodo apklausos, neretai vonios kambarys darbo vietoje būna labai nemalonios patalpos, kurios būna menkai prižiūrimos ir skleidžia nemalonų kvapą. Pasirūpinant tinkamu išvalymu, maloniu kvapu, muilu, dezinfekciniu skysčiu ne tik apsaugosite žmones, tačiau paskatinsite laikytis higienos principų.

Kalbant būtent apie muilą ir dezinfekcinį skystį, verta pagalvoti apie tokias investicijas kaip dozatorius dezinfekciniam skysčiui ir skystojo muilo bakeliai, kurie vėlgi, sumažins fizinį kontaktą tarp žmonių ir užtikrins malonesnę patirtį vonios kambaryje.

Gailėti lėšų kuomet rizikuojama sveikata, tikrai neapsimoka.

2.Sudėkite priminimus vonios kambariuose

Dar viena iniciatyva kurios jūs kaip darbdavys galite imtis – priminimų iškabinimas darbovietėje. Net ir paprastas užrašas parašytas ranka ir primenantis plautis ir džiovintis rankas, naudoti dezinfekcinį skystį turės labai daug reikšmės.

Kitas dalykas, skatinkite darbuotojus nesinešioti mobiliųjų telefonų į vonios kambarį. Kaip tai susiję? Ne Paslaptis, jog per apsilankymus tualete kartais pasidarome mini pertraukėlę naršydami telefoną ir skaitydami naujienas ar panašiai, tačiau beveik garantuotai vėliau ant telefono atsiras tūkstančiai mikrobų.

Net ir tinkamai nusiplovus rankas, vėliau paėmus telefoną darbas būna perniek ir vėl susiduriame su mikrobais.

Gal skambės ir kvailai, tačiau priminimas nešinioti telefonų taip pat gali turėti nemažai reikšmės ir sumažinti užsikrėtimo riziką.

3.Skatinkite darbuotojus reguliariai plautis rankas

Kaip ir minėjome, vienas iš kertinių principų – tiesiog paskatinti savo darbuotojus dažniau plautis rankas. Tai galioja visą darbo dieną – ateinant į darbą, apsilankius tualete, po pietų pertraukos ar rūkymo pertraukų lauke.

Žinoma, rankų plovimas turėtų būti atliekamas bent jau 20 sekundžių, plaunant jas kokybišku muilo produktu ir karštu vandeniu, taip pat reikėtų nepamiršti ir dezinfekcinio skysčio naudojimo. Tokiu būdu sumažinsite bakterijų kiekį darbo aplinkoje ir riziką užsikrėsti tam tikromis ligomis.

4.Nupirkite dezinfekcinio skysčio biuro patalpose

Jau kalbėjome apie muilo ir dezinfekcinio skysčio svarbą vonios kambaryje, tačiau reikėtų nepamiršti ir pačio biuro patalpų. Tai aktualu tiek įmonėse kuriose daug darbuotojų, tiek tose kur kur dirba vos keli – ofise yra labai daug terpių kur bakterijos gali daugintis ir plisti.

Nors alkoholio pagrindo dezinfekciniai skysčiai yra vieni iš pigiausių, jie kartu yra ir vieni iš mažiausiai veiksmingų. Dėl šios priežasties, apsimoka investuoti į geros kokybės, be alkoholio pagamintą dezinfekcinį skystį gebantį veikti kur kas ilgiau ir efektyviau.

5.Užtikrinkite patalpų valymą ir dezinfekciją

Kitas dalykas – paprasčiausiai užtikrinti, jog biuro patalpos bus reguliariai valomos. Nors įprastai biurus valantys asmenys prižiūri tik tuos kambarius kur sėdi darbuotojai, reikėtų nepamiršti visų ofiso patalpų apskritai, įskaitant virtuvę ir vonios kambarį.

Tas galioja net ir furnitūrai tokiai kaip stalai, spintelės, stalčiai ir t.t. Valyti ir dezinfekuoti reikia viską iki smulkmenų ir tai daryti reguliariai. Tokiu būdu, nebus galimybės užsikrėsti mikrobais ir per rankas.

Pabaigai

Aptarėme keletą būdų kuriais galime pagerinti darbo patalpų higienos sąlygas. Pradedant rankų plovimu ir dezinfekavimu ir baigiant pačių patalpų priežiūra, tikrai galime užtikrinti sau ir kitiems, geriausias sąlygas darbui.