Kaip išsirinkti dantų pastą vaikams?

pagal | sausio 27, 2021
vaikų odontologija Vilniuje

Dantų valymo įprotis – vienas elementariausių higienos dalykų mūsų gyvenime. Norint, jog mūsų atžalos turėtų sveikus dantis, išmokti juos tinkamai valytis dantis yra svarbu nuo pat mažumės. 

Tiesa, yra būtini ne tik geri įpročiai, reikia parūpinti ir tinkamas priemones kaip dantų šepetėlius ar pastas. Apsileidus ties šiuo aspektu, teks labai greitai susipažinti kas yra tie vaikų odontologai Vilniuje.

Šiame straipsnyje – apie bendrus vaiko dantų higienos principus ir kaip išsirinkti tokius elementarius dalykus kaip tinkamą dantų pastą ir panašiai.

Odontologas – visuomet į pagalbą kilus bėdai

Jei įtariate kokį vaikų dantų sutrikimą arba tiesiog norite eksperto nuomonės, profilaktiniai vaiko atvedimai pas odontologą jums nėra svetimas dalykas. 

Paprastai po tokių apsilankymų turime ne tik geresnį suvokimą apie tai kaip geriau prižiūrėti dantis, eksperto patarimai gali padėti išspręsti įvairiais dantų bėdas kaip ėduonis ar panašiai.

Deja, tačiau esant dabartinei pandeminei situacijai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, apsilankymai pas odontologą tapo sunkiai įmanomu dalyku.

Pasak specialistų, dėl vėluojančių ar neįvykusių susitikimų su pacientais, nemažai žmonių prarado dantis, jiems buvo ir būtinos šalinimo operacijos. Kartu pasunkėjo ir dantų gydymas kai kuriems vaikams

Prie to pagrinde privedė suprastėje vaikų mitybos įpročiai, ko pasekoje pasitaikydavo daugiau ėduonies atvejų. Dėl šios priežasties, gydytojai priminė apie didesnės dantų priežiūros būtinybę vaikams, kurią turėjo užtikrinti tėvai.

Kada vaikai turėtų pradėti valytis dantis savarankiškai?

Paprastai riba yra laikomas mokyklinis amžius. Esą kuomet vaikas jau pats pradeda eiti į mokyklą, jis jau turėtų mokėti išsivalyti dantis pats.

Kuomet išmokstama savarankiškai valytis dantis, vaikai pradeda formuoti tam tikrą raumenų motoriką. Žinoma ir čia odontologai tėvams pataria neapleisti įpročių priežiūros. Tik tada kuomet vaikai tinkamai išmoka atlikti valomuosius judesius, juos reikėtų palikti valytis vienus.

Vienas geriausių dalykų pradžioje būtų valytis dantis kartu su vaiku ir parodyti jiems taisyklingą įprotį, veiksmus ir panašiais dalykais. Net gi malonaus skonio dantų pasta ar šepetėlis taip pat gali prisidėti prie to kaip sėkmingai vaikas viską išmoks.

Dantų valymo priemonės – privalomos

Kuomet vaikai jau būna mokyklinio amžiaus, dažniausiai pieniniai dantys jau baigia iškristi ir formuojasi nuolatiniai dantys kurie tarnaus visą gyvenimą.

Tėvams patartina parinkti ne tik malonaus skonio ir efektyvią dantų pastą, tačiau ir gerą šepetėlį bei kitas papildomas priemones dantų higienai.

Būtent į fluoridą odontologai dantų pastoje prašo atkreipti didžiausią dėmesį. Esą tai yra viena kertinių medžiagų dantų apsaugai nuo ėduonies ir kitų panašių problemų. Paprastai geriausia būtų pasirinkti variantus turinčius bent 1000 – 1500 ppm kiekį.

Tiesa, vien dantų pastos čia nepakaks. Burnos skalavimo skystis ar siūlas – taip pat paprasti, tačiau labai svarbūs dalykai kurie gali ženkliai pagerinti bendrąją dantų sveikatą. Dėl geriausio sprendimo, vėlgi pasikonsultuoti su odontologu.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme bendrus dalykus susijusius su vaikų dantų priežiūra ir tinkamų higienos priemonių būtinybę norint užtikrinti gerą burnos ertmės sveikatą. Galima sakyti, jog tėvų rolė tinkamų higienos įpročių formavime yra tikrai labai svarbi.

Jei parodysime vaikams kaip reikia tinkamai valytis dantis savo atžaloms ir parūpinsime jiems tinkamas priemones kaip siūlus, skalavimos skysčius ar dantų pastą, galėsime būti užtikrinti, jog jų dantų sveikata bus tikrai gera, o odontologų paslaugų tikrai nereikės.

Vis dėl to, nešališka eksperto nuomonė kartais gali būti puiki išeitis kuomet nežinote ką daryti ir sprendžiate problemas su dantimis.