Kokias pramogas sugalvoti vaiko gimtadieniui?

pagal | rugsėjo 10, 2021

Vaiko gimtadienis yra labai svarbus įvykis kiek vaiko, tiek jo tėvų atžvilgiu. Pasiruošimas šventei kartais gali užtrukti tikrai ilgą laiką, bet tokioje situacijoje svarbu neprarasti šventinės nuotaikos.

Vienas iš svarbiausių dalykų pasiruošime yra veiklos vaikams. Taigi, šiame straipsnyje mes pateiksime žaidimus vaikų gimtadieniui bei jų naudą vaikučiams.

Pasivaikščiojimas po savo kiemą ar kaimynystę

Labai paprastas užsiėmimas kartu su savo atžala būtų tiesiog išeiti pasivaikščioti po savo kiemą ar kaimynystę. Paklauskite jo keletos lengvų klausimų: “Ko ieško šunelis uostinėdamas po pievą”? Arba “Kur ruošiasi į automobilį daiktus kraunantis kaimynas?”

Toks užsiėmimas skatina vaikus laisvai galvoti ir bandyti savais žodžiais paaiškinti vienokius ar kitokius aplinkos įvykius. Patiems mažiausiems daugelis dalykų bus labai nauji ir įdomūs, todėl bandymas paaiškinti jiems sudarys naują aplinkos perspektyvą.

Muzikos kūryba kartu su tėvais

Pasileiskite mėgstamiausios savo ir vaiko muzikos ir pabandykite kartu pritarti muzikai su namuose esančiais daiktais. Tai nebūtinai gali būti puodai ar lėkštės, o kad ir ties patys vaiko žaislai ar kiti paprasti daiktai.

Žinoma, per daug triukšmauti nereikėtų tam, kad nesupykdyti aplinkinių žmonių, tačiau toks užsiėmimas vaiką gali nuo mažens supažindinti su muzika ir ritmu be jokių apribojimų.

Pasakojimų pratęsimo kūrimas

Dar vienas itin paprastas žaidimas kuris itin paskatina kūrybą – pasakojimų istorijų pratęsimas. Tai gali būti linksma istorija, eilėraštis ar tiesiog pasaka kurią vaikas labai mėgsta. Juk jūsų atžala ko gero tikrai yra paklausęs “O tai kas buvo toliau”?

Niekas nedraudžia pamąstyti apie tai kaip veikėjų gyvenimas tęsėsi toliau, kad ir pasibaigus pasakai. Žinoma, leiskite pačiam vaikui kaip įmanoma labiau prisidėti prie viso kūrybos proceso. Tokiu būdu ne tik lavės jo gebėjimas raiškiai pasakoti, tačiau kartu vystys ir kalbinius sugebėjimus.

Debesys bei jų atvaizdai

Kitas itin paprastas žaidimas būtų tiesiog atsigulti ant pievutės gamtoje ar savo namo kiemelyje ir pradėti stebėti debesis kuomet jų yra daugybė. Pažvelkite į debesis ir paklauskite vaiko ką jis juose įžvelgia.

Juk kiekvienas danguje esantis debesis yra skirtingas, o tikėtina, kad ir patys pažvelgdami viršun pastebėsite kažką įdomaus ar unikalaus. Toks pratimas – tik į naudą vaizduotei lavinti.

Apibendrinant

Straipsnyje trumpai pateikėme keletą kūrybą skatinančių vaikų žaidimų kuriems praktiškai nereikia jokių priemonių, tačiau jie vis vien yra smagūs ir turintys stiprų lavinantį efektą.

Viskas ko reikės jums kaip tėveliams – skirti šiek tiek laiko bendravimui su vaiku ir tikėtina, jog tikrai paskatinsite jį būti kūrybiškesniu.

Paruošta pagal mstovykla.lt informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *