
Skirtingos verslo rūšys, kaip ir bet koks kitas dalykas gyvenimas turi tiek savo teigiamų, tiek neigiamų pusių. Tiesa, kai kalbame apie online verslą, mums dažniau sušmėžuoja tokio verslo tipo pliusai nei minusai.
Apskritai, jei steigiate visiškai naują verslą kurio pagrindas bus prekyba, geresnio sprendimo nei prekyba virtualioje erdvėje ko gero nėra. Tiesa ir čia būtina žinoti tinkamą veiksmų metodologiją norint nesuklysti, nes priešingu atveju jums gali nepavykti įgyvendinti savo verslo tikslų bei patirti nuostolių.
Šiandien – būtent apie tai, pagrindinius internetinio verslo ypatumus.
Planuojate steigti internetinio verslo įmonę? Skubus įmonės steigimas.
Internetinė parduotuvė. Kokie jos privalumai?
Kuomet steigiame internetinį verslą, veiklos metodikų yra tikrai gausu, tačiau vienas paprasčiausių ir patraukliausių būdų yra įsteigti internetinę parduotuvę. Jos dėka mes galime itin patogiai savo klientams teikti prekes ir paslaugas tiesiog kelių mygtukų paspaudimu.
Galima sakyti, jog tai yra kur kas geresnis sprendimas nei įsteigti tokio pačio atitikmens fizinę parduotuvę, nesvarbu kokio tipo prekyba mes užsiimame. Žemiau pateikiame keletą faktorių, kurių atžvilgiu, internetinė parduotuvė yra tikrai geresnis sprendimas.
Pagrindiniai internetinės parduotuvės privalumai yra šie:
- Nuolatinė prekyba – internetinė parduotuvė neturi savo darbo laiko. Čia atvykęs asmuos gali bet kokiu paros metu, 7 dienas per savaitę užsisakyti pageidaujamas prekes ar paslaugas. Tai kur kas labiau apsimoka kaštų atžvilgiu nei fizinis jos variantas.
- Prekės kelių mygtukų paspaudimu – čia nėra eilių ar laukimo kol prieis aptarnaujantis personalas. Internetinė prekyba vyksta žymiai greičiau ir paprasčiau. Čia užtenka paspausti kelis mygtukus ir prekė – jau užsakyta.
- Didesnis asortimentas – jums nereikės rūpintis didelių patalpų nuoma kur galėsite išsikraustyti visas savo prekes. Internete yra labai patogu pateikti visą savo asortimentą, todėl iš savo sandėlių galėsite viską siųsti tiesiai klientui.
- Mažesni kaštai – internetinė parduotuvė pasižymi ir mažesniais darbo kaštais. Čia reikės samdyti žymiai mažiau darbuotojų, atpuls ir patalpų renta ir t.t. Tai bus dėka supaprastino pardavimo proceso.
Galima sakyti, jog internetinės parduotuvės privalumai yra akivaizdūs – čia nereikės samdyti darbuotojų ilgoms darbo valandoms ir apskritai, bus dirbti galima 24/7. Kadangi pirkėjams nereikės tiesiogiai vykti į parduotuvę, o užteks įvykdyti pirkimą paspaudus vos kelis mygtukus, dar vienas pliusas yra taupomas pirkėjų laikas.
Natūralu, jog įvardijus privalumus kyla ir klausimas, taigi koks turėtų pirmasis žingsnis kuriant internetinį verslą?
Svarbus dalykas – tinkama įmonės forma
Visų pirma nuo ko viską reikėtų pradėti – tai apsispręsti dėl to kokio kokia veikla jūs užsiiminėsite ir kokio teisinio statuso jūsų juridinis asmuo bus.
Kalbant apie pirmąjį dalyką, internetinės prekybos rūšių yra tikrai daug: avalynė, žaislai, elektronika, interjero prekės, gyvūnų prekės ir t.t.
Svarbiausia – rasti tai kas jums yra patraukliausia kaip verslininkui ir rasti atitinkamus tiekėjus.
Šnekant apie teisinę formą, internetiniams verslams yra geriausiai rinktis iš 3 įmonės variantų. Jei norite viską daryti savarankiškai – individualios veiklos pažyma (nesteigiant įmonės), steigti individualią įmonę (vieno asmens juridinį asmenį) arba mažąją bendriją.
Kiekviena iš šių įmonės rūšių, turi savo privalumus ir trūkumus. Renkantis svarbiausia įvertinti kuri iš jų jums labiausiai padės siekti verslo tikslų.
Pabaigai
Trumpai aptarėme kaip pradėti internetinį verslą. Šiuolaikinis e-verslas yra kur kas paprastesnis ir naudingesnis nei tradicinis fizinis verslas, todėl pasirinkę tokią formą ir pelningą nišą, jūs tikrai nesuklysite. Tiesa, būtina viską tinkamai apgalvoti prieš pradedant.